TriathloNowa droga do sukcesu

Realizowany przez naszą Fundację projekt „TriathloNowa droga do sukcesu” jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

Od czerwca 2021 do listopada 2022 r. 30 uczestniczek i uczestników projektu systematycznie trenuje bieganie, jazdę na rowerze i pływanie pod opieką mentorów i trenerów, w tym wolontariuszy naszej Fundacji. Młodzież bierze udział w warsztatach zdrowego odżywiania, zajęciach teoretycznych z teorii dyscypliny a także psychologii sportu, uczestniczy w zimowym i letnim obozie treningowym. Młodzi adepci triathlonu osobiście poznali Jerzego Górskiego – triathlonistę, mistrza świata  w podwójnym ironmanie, bohatera książki ,,Najlepszy” oraz Macieja Chmurę – mistrza Polski w Triathlonie.

Ofertę bezpłatnego udziału w tym projekcie nasza Fundacja kieruje do mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego. Do udziału zapraszamy osoby od 16 do 24 roku życia, które chciałyby rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną lub już uprawiają sport.

Celem tego projektu jest wzrost postaw, wiedzy i umiejętności społecznych i obywatelskich dzieci i młodzieży z Legnicy i powiatu legnickiego przeciwdziałający ich wykluczeniu społecznemu poprzez edukację prozdrowotną i rozwój aktywności fizycznej  młodych ludzi w ramach uprawiania triathlonu.