„Kraina Dobrej Energii”

„Kraina Dobrej Energii” to kolejny z realizowanych przez nasza Fundację projektów, tym razem dzięki dofinansowaniu ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Wrzosowa Kraina.

Fundacja Edukacji i Rozwoju FEiR z Rzeszotar miała przyjemność zaprosić dzieci z Gminy Miłkowice w wieku od 7 do 11 lat  do Jezierzan, do ośrodka rekreacyjnego Kraina Dobrej Energii. W sobotę, 31 lipca b.r. bawiliśmy się na sportowo i była to fantastyczna okazja do poznania gier i zabaw naszych dziadków i rodziców. Był „wyścig pokoju” rozgrywany kapslami na piasku, gra w „gumę” i w ”kabel”, zbijak, dwa ognie, zabawy z liną, gra w kometkę, skoki na skakankach i wiele innych.

Przyrodniczych skarbów szukaliśmy 21 sierpnia 2021 w ramach gry terenowej. Grupa młodych odkrywców rozszyfrowywała i poznawał zasady zachowania się w lesie, odgadywała nazwy zwierząt i rozpoznawała je po ich odgłosach, sporządzała portrety drzew, szukała miękkich, okrągłych lub twardych okazów przyrody nieożywionej oraz przeprowadzała doświadczenie o tym, jakie znaczenie ma barwa zwierzęcia. Na wszystkich uczestników gry czekały „zielone” nagrody.

Wrześniowe warsztaty poświęcone były ekologii.  Wykonywaliśmy doświadczenie dotyczące wpływu nielegalnych wysypisk śmieci na otoczenie, praktycznie uczyliśmy się właściwego segregowania odpadów oraz w ramach upcycling’u – własnoręcznie wykonywaliśmy torby na zakupy ze zużytych t-shirtów.

Wszystkie zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez wolontariuszy naszej Fundacji oraz instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego z Legnickiego Kręgu Instruktorskiego.

Cykl spotkań, w których łącznie wzięło udział ok 60 osób, został dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Wrzosowa Kraina.

Instytucje, które dofinansowują nam działania